Ztracené světy

Letos opět malujeme Mapu příběhů.

Vytvořme mapu světa podle své fantazie. Hrdinové i jejich nepřátelé, pohádkové bytosti, neobvyklá prostředí, neprobádaný les, tajuplné podzemí... vše umístěno ve společné velké mapě.

 

A co se s prací bude dít dále?

Výsledné práce jednotlivců budou digitálně spojeny do společné mapy “Ztracené světy”. Tato bude vytisknuta kvalitním velkoplošným tiskem a formou posteru předána zúčastněným školám.

Navíc budou zpracovány do formy počítačové hry, takže děti se budou moci virtuálně projít svým vymyšleným světem.

 

Malování je součástí akce Mapy kolem nás 2018 - MapDays

 

 

 Soustroví Ztracené světy

Tak už tady máme první náhledy na tajemné souostroví Ztracených světů, které zkoumali účastníci akce Mapy kolem nás 2018. Dokonce se už můžete vydat na cestu Dinosauřími ostrovy. Hra se ještě dolaďuje, takže jen pár screenshotů s "pracovní" postavou průzkumníka. V ostré verzi budete běhat se sympatickou hodnou čarodějkou.

 

CO SE BUDE LETOS MALOVAT?

V letošním ročníku budou třídy nebo skupiny malovat ucelené ostrovy nebo oblasti. Každá třída má možnost si vybrat téma, které ji baví. Může to být ostrov pokladů, ztracené civilizace, ostrov přírodních zázraků, amazonek, moderní město… nebo jedno z témat letošního ročníku akce - ostrov na motivy příběhů Julese Verna.

 

A JAK SE BUDE MALOVAT?

Technika: akvarel (vodové a anilinové barvy), dokresba tušovými perky, černými fixami nebo tužkou. Formát: A3. Výtvarné potřeby zajišťuje organizátor.

Míst na malování je asi 20.  Zbytek třídního kolektivu se může zúčastnit akce Mapy kolem nás, která probíhá souběžně ve stejných prostorách.

 

UPOZORNĚNÍ

Výtvarné práce vytvořené během akce zůstávají ve vlastnictví pořadatele. Účastníci soutěže souhlasí se zveřejněním své práce či její reprodukce na webových stránkách organizátora soutěže a v jeho propagačních materiálech.

 

Vzpomínka na loňský ročník. "PŘED" a "PO"

 

 

 Jak malujeme

8. ročník: Kraj jinak (2023)

7. ročník: Svět za Hvězdnou bránou (2022)

6. ročník: Živá planeta (2021)

I při covidovém režimu se nás na malování sešlo docela dost. A toto nám "zůstalo na podlaze" po akci. Pravda, ještě tam chybí spousta lidiček a různých živočichů, který byly namalovány zvlášť.

 

5.ročník: Cesta časem (2019)

A povedlo se to nádherně! Vzniklo více jak 200 obrázků. Namalovali jste 11 historických etap. Putovali jsme časem od doby Velkého třesku až k době atomu. A opět se můžete těšit, že se svými obrázky budete most také virtálně projít a užít si je ještě více. První část malované hry "Cesta časem" chystáme na duben 2020.

malujeme

Ukázka nesloženého díla - jaká je to asi etapa vývoje lidstva, co myslíte?

 

4. ročník: Ztracené světy (2018) 

 

3. ročník: Země malého čaroděje (2017)

Vznikla velkoplošná mapa, poster pro školy, GIS Země malého čaroděje a počítačová hra - virtuální procházka Zemí malého čaroděje

 

2. ročník - Malujeme Zemi příběhů (2016) 

(pro nesourodost obrázků obraz nebyl dále zpracován)

 

1. ročník - Malujeme Zemi příběhů (2015)