Mapy a hry

Jednoduché mapové hříčky vytvořené herní aplikací UNITY 3D, využívající mapová data atlasu, které prověří vaši znalost Libereckého kraje.

Při prvním spuštění hry se uživateli nejdříve stáhne Unity player.

 

Mapové skládačky

   Administrativní rozdělení kraje - okresy 

 

   Administrativní rozdělení kraje - obce s rozšířenou působností

 

   Fyzickogeografická mapa

 

  Země malého čaroděje

 

Hra Země malého čaroděje vznikla nad kouzelnou společnou malbou dětí na akci Mapy kolem nás 2017. Malování se zúčastnily se děti ze Základních škol Ostašov, Sokolovská, Dobiášova v Liberci, ze Základní školy ve Vratislavicích, studenti Podještědského gymnázia a Gymnázia Jeronýmova a klienti Jedličkova ústavu v Liberci. Celkem vzniklo a bylo digitalizováno 99 obrázků mapy a 15 obrázků fantazijní fauny a flóry. Po sesazení mapy byl malovaný svět "oživen" 3D světem.

Podívejte se na upoutávkové video:

Hru si můžete stáhnout zde: http://geoportal.kraj-lbc.cz/mapserv/atlas/zememalehocarodeje.zip.
Má 300 MB. Neinstaluje se, pouze spouští.

 

Ovládání hry

Kam se klikne pravým myšítkem, tam kouzelník jde. Levým se „rozhlíží“. Pokud se kouzelníkovi  povede dostat k blízko k pouštnímu drakovi, může nasednout – kliknutím na něj. Nicméně – draci i čarodějové si dělají co chtějí, bez možností je řídit. V hrsti máte jen Malého čaroděje. 

 

   

Nicméně - nad namalovanou mapou vznikl také GIS Země malého čaroděje.
Připravujeme ho pro vás!  

 

Prezentace Atlasu Libereckého kraje v Praze, Novotného lávka, 22.1.2018

 

  HRY KE STAŽENÍ

Země malého čaroděje (298MB) ... video

Cesta časem (308MB)

Puzzle Živá planeta (46MB)

Svět za Hvězdnou bránou  (50MB)

Uzlíkova dobrodružství (219MB) ... video

 

 

  Cesta časem

Poslední hra z naší dílny: https://atlas.kraj-lbc.cz/cesta-casem. Zajímavý obsah vytvořili účastníci Map kolem nás v roce 2019. Můžete se projít od doby dinosaurů až do dobu atomu. 

 

  Ztracené světy

Byla to hodně nečekaná zpráva! Bylo objeveno zcela nové souostroví! Jak si s tím poradili účastníci akce Mapa kolem nás 2018? Podívejte se zde: https://atlas.kraj-lbc.cz/ztracene-svety . A společně s naší čarodějkou - dobrodějkou se jedním z ostrovů můžete proběhnout.

 

 

  Uzlíkova dobrodružství

A pak tady také máme tuláka Uzlíka. Toulá se po Libereckém krji, vybírá a představuje nám zajímavá místa a trochu potrápí naše kombinační schopnosti https://atlas.kraj-lbc.cz/uzlikova-dobrodruzstvi