čeština [Beta] čeština [Beta] English English

Informace o registraci na akci Mapy kolem nás 2019 najdete na samostatné stránce: 
https://atlas.kraj-lbc.cz/mapy-kolem-nas

 

  Atlas Libereckého kraje

Tento atlas se zaměřením na životní prostředí v Libereckém kraji má více tváří. Samozřejmě knížku, kterou volně distribuujeme na školy (odkaz níže). Standardní webový atlas určený pro rychlou a efektivní práci s mapami. Zde se právě nacházíš. Herní atlas, kde se o znalosti budeš muset poprat se spoustou překážek. Aplikace se připravuje, ale budeš si muset nainstalovat Unity player. A pak atlas naživo - setkání fandů a uživatelů. Letos (stejně jak v minulosti) se setkání koná v rámci akce Mapy kolem nás (Mapday´s).
Koncept atlasu je popsán na posteru, který jsme připravovali pro konferenci INSPIRE 2018 do Antverp. Průvodcem světem Atlasu bude postavička tuláka Uzlíka

  

  Potřebujete atlas pro školu?

Máte už máš atlas? Zkontrolovat si to můžete zde. Prosím, využijte náš formulář, kde se snažíme získat Vaši zpětnou vazbu na aktivity, které pro školy děláme. A současně můžete projevit zájem získat zdarma publikaci Atlas životního prostředí v Libereckém kraji. Formulář najdete zde: 

 

 Mapy kolem nás 2019

Termín: od 15. do 17. října 2019. Informace k registraci najdete na samostatné stránce: https://atlas.kraj-lbc.cz/mapy-kolem-nas. Registrace pro školy bude spuštěna od 4.9.2019, registrujte se na telefonu +420 485 226 412 nebo emailu irena.koskova@kraj-lbc.cz. Časové rozložení bloků a stav registrace najdete zde. Akce je pro veřejnost volně přístupná kdykoliv. Registrace není třeba.

 

 

  Přihlášení do Atlasu

 

 

Aplikace Atlas Libereckého kraje je tvořena s podporou evropských projektů:

     

 

a také za neustálé kontroly bedlivého tuláka Uzlíka

 

   

  Co se u nás děje?

 • Zveme všechny na akci Mapy kolem nás 2019! Upozorňujeme obzvlášť na:
  2 odpolední přednášky
  2 výtvarné dílny pod vedením profesionála

  Registrace pro školy je uzavřena, rozlis najdete zde:  https://1url.cz/DM0IC.
  Pozvánka pro veřejnost
 • Již brzy bude otevřena registrace pro školy! Tak si zapište termín: kolektivy registrujeme od 4.9.2019 od 8:00 - info zde: 
 • Pilně připravujeme akci Mapy kolem nás. V programu bude více novinek, ale také nějaké osvědčení "trvalky". Stanoviště a firmy a instituce, které nám s přípravou akce pomáhají, představíme postupně. Zatím zůstává půdorys 2.patra krajské knihovny  tajuplný:

 • Co jsme na workshopu Velká a otevřená GI data a otevřený GI software pro potřeby chytrých regionů a měst, chytré dopravy a chytrého zemědělství“ prezentovali? Tak hlavně technologie, které při přípravě Atlasu využíváme. 
   
 • Velké změny pro atlas po pražském Hackatonu? No je to možné. Třeba náš atlas...
  ... bude umět pracovat s QGISem
  ... a třeba také bude ve 3D?
  Uvidíme, jak se programátorům bude dařit.
    
 • Na workshopu „Velká a otevřená GI data a otevřený GI software pro potřeby chytrých regionů a měst, chytré dopravy a chytrého zemědělství“ 24.1.2019 nás čeká prezentace "Atlas životního prostředí Libereckého kraje v roce II.". Program worshopu najdete zde, více informací o akci pak zde
   
 • Atlas se bude od 21. do 23. ledna 2019 účastnit Pražského INSPIRE Hackatonu 2019 - hlavní téma budou Big data, sémantika a umělá inteligence. Vývojový tým bude pracovat na rozšíření funkcionality atlasu tak, aby přímo spolupracoval s programem QGIS


    
 • Začátkem ledna 2019 jsme převedli Atlas na chráněný protokol https, aby vaše data byly v bezpečí. Opravte si prosím uložené odkazy!  
   
 • Naši práci budeme 13.12.2018 prezentovat na akci Moderní technologie a geologie II v Hamru na Jezeře v rámci projektu GECON.
   
 • Mapový poster "...protože bez mapy to nejde" na téma jednoho stanoviště akce Mapy kolem nás dopadl dobře. Pátý v konkurenci 35 posterů. Ale hlavní je, že pobavil. Před posterem bylo skoro pořád plno.
  (... a luští a luští...  První správná odpověď  na otázku, kam mířil Uzlík, pípla na mobilu asi po dvou hodinách)
   
 • Na konferenci uživatelů ESRI v Praze (7. a 8.11.2018) se budeme prezentovat posterem "...protože bez mapy to nejde". Samozřejmě, s Uzlíkem v hlavní roli. Snad zaujme a bude se líbit. Loňský poster o Zemi malého čaroděje to u veřejnosti vyhrál. A Země malého čaroděje žije dodnes, můžete si ji prožít i vy...

   
 • Mapy kolem nás 2018 skončily. Zkušenosti nejen z nich pújdeme předávat dál. Tentokrát na konferenci TECHNOLOGIE VE VZDĚLÁVÁNÍ - VZDELÁVÁNÍ V TECHNOLOGIÍCH . Příspěvek bude nejen na téma hraní s mapami na akci Mapy kolem nás, ale také o tvorbě vzdělávacího atlasu.
 • Akce Mapy kolem nás 2018 úspěšně skončila. Zúčastnilo se jí 650 dětí se svými učiteli. Večerní přednášky navštílilo celkem přes stovku účastníků. Bylo namalováno 148 obrázků! Na místě program zajišťovalo 14 organizátorů a 11 studentů středních škol. Pořídili jsme několik set fotografií a získali nepočítaně zkušeností.
 • Připravili jsme  pro Vás společně se společností ESERO CZ výstavu Úžasná Země - soubor krásných a zajímavých pohledů na naši planetu (převážně) z družic Copernicus. Výstava bude zahájena v Krajské vědecké knihovně v Liberci spolu s akcí Mapy kolem nás a bude trvat až do 25. října 2018.
 • Pozvánka na výstavu

 • Připravujeme poster pro evropskou konferenci INSPIRE 2018 do belgických Antverp. O čem bude? Přece o Atlase, který vzbudil zájem veřejnosti i odborníků. O tom, jak se zrodil Malý čaroděj, jak se dá využít pro hravé učení GISu, o mapových technologiích, které to umožňují.
   
 • Prezentovali jsme na konferenci INSPIRUJME SE (26. - 27.2.2018 v Průhonicích). V rámci sekce Chytré  město poslouchá své obyvatele jsme představili naši již tradiční říjnovou akci Mapy kolem nás. Samozřejmě také výstupy z ní - třeba hru Země malého čaroděje, deskovku Tierra Demonical a také připravovaný Atlas Libereckého kraje (zde).
   
 • Přijďte se na nás podívat na workshop „Velká a otevřená data a otevřený software pro praxi“ 22. ledna 2018 na Novotného lávku v Praze. Hlavním tématem workshopu je prezentace praktických výsledků dosažených s pomocí výzkumných projektů, seznámení s novými trendy a prezentace dat a nástrojů, jejichž vývoj byl spolu financován výzkumnými projekty. Takže snad máme co ukázat! Registrace na workshop zde.
   
 • Máme už jasný termín akce Mapy kolem nás 2018 - akce se bude konat od 9. - 11. 10. 2018, tak si zapište termín do kaledáře. 
   
 • Jako poslední akce roku 2017 jsme dokončili práci na pohádkové hře Země malého čaroděje, která vznikla nad kouzelnou společnou malbou dětí na akci Mapy kolem nás 2017. Malování se zúčastnily se děti ze Základních škol Ostašov, Sokolovská, Dobiášova v Liberci, ze Základní školy ve Vratislavicích, studenti Podještědského gymnázia a Gymnázia Jeronýmova a klienti Jedličkova ústavu v Liberci. Podívejte se na upoutávkové video ke hře. Instrukce ke hře a odkaz na stažení najdete v textu pod videem.
 

  Na co jsme hrdí...

Mapy kolem nás 2019

Registrovalo se téměř 800 žáků a studentů!

 

Ztracené ostrovy

Na akci Mapy kolem nás v říjnu 2018 jste namalovali 14 krásných ostrovů. Vybrali jsme z nich souostroví tří Dinosauřích ostrovů. Hru dolaďujeme a testujeme, brzo si ji budete moct vyzkoušet i Vy. Více na stránce https://atlas.kraj-lbc.cz/ztracene-svety.

Ztracené ostrovy
 

 

Země malého čaroděje

Vymysleli jsme Zemi malého čaroděje. Vznikla nad kouzelnou společnou malbou dětí na akci Mapy kolem nás 2017. Patří k ní GIS Země malého čaroděje, počítačová hra (odkaz ke stažení pod promovideem) a postery vytvořené pro zúčastněné školy. Akce má svou stránku: https://atlas.kraj-lbc.cz/zeme-maleho-carodeje.

  

Malování Země příběhů

Vytvořili jsme tradici malovací štafety - v rámci akce Mapy kolem nás zveme školy i veřejnost, aby připojili svůj díl ke společné velké mapě. Malování má každý rok jiný podtitul, ale princip zůstává stejný. Letos budeme malovat již počtvrté! Malování má svou stránku: https://atlas.kraj-lbc.cz/ztracene-svety

 

Prezentujeme na evropské konferenci INSPIRE

Projekt Atlasu prezentujeme na konferenci INSPIRE 2018 v Antverpách v rámci Best practices.