Ptejte se nás a sdílejte naši akci 
prostřednictvím naší Facebookové stránky,
a od letoška také na našem Instagramu
Děkujeme!

 

 

 O akci 

Zatím jsme informace o akci publikovali na stránkách našeho Geoportálu Libereckého kraje: http://geoportal.kraj-lbc.cz/mapy-kolem-nas. Najdete zde programy a hosty z minulých ročníků akce. Od roku 2018 informace o akci přesuneme sem na Atlas, protože celá akce se snaží být zajímavá a hravá.

Fotodokumentace z akce zůstává na sociálních sítích. Nejvíce fotografií lze najít na FB.
Novější ročníky zde https://www.facebook.com/mapykolemnas , starší archiv je pak zde: https://www.facebook.com/dnygisliberec/

 

MAPY BUDOUCNOSTI

Jak dát adresy 4 miliardám lidí, kteří je nemají. Jak autonomní auto vidí svět kolem sebe. Jak se mapuje Nigérie a také něco o indiánech Navajo. O navigaci nové generace. Jaké budou mapy budoucnosti? - poselství vizionáře, který dělá google mapy chytřejší.
Přednáší Jaroslav Bengl, Vývojové centrum Google, Curych

 

středa 10.10.2018 - Přednáškový sál KVK - 17: 00 - 18:00

MAPY, VOJÁCI, HRÁČI

Co mají světy reálných vojáků a herních vojáků z pohledu využívání map stejné a čím se podstatně liší? Jaká je geografie boje?

Jak rychle vytvořit mapu pro krizovou situaci nebo při zabezpečení činnosti vojsk? Co musí mapa splňovat? Co vlastně dělá vojenský geodet nebo kartograf na misi? Jak vytvořit mapu pro počítačovou hru s vojenskou tématikou? Jak se tvoří virtuální 3D krajiny? S jakou mapou hry fungují, co je důležité při jejím návrhu? 
Přednáší pplk Jiří Skladowski, náčelník odboru geografického zabezpečení ve Vojenském geografickém a hydrometeorologickém úřadu v Dobrušce,
a Ivan Buchta, kreativní ředitel ve společnosti Bohemia Interactive a.s., pobočka Brno

 

 

Úvodní prezentace akce Mapy kolem nás 2018 zde

 

 Mapy kolem nás 2018

Termín: 9. - 11. října 2018
Místo: Krajská vědecká knihovna v Liberci

Program pro školy se bude zaměřovat na využití GIS při tvorbě map, například pro ochranu životního prostředí, při řešení povodňových situací a přírodních katastrof. Pásmo bude provázeno praktickými demonstracemi jevů. Pozvané školy předvedou, co s mapami umí. Předvedeme a rozdáme Atlas životního prostředí a ukážeme, co s ním dělat. 

Jako každý rok se budeme věnovat Mapám a hrám - ukážeme, jak mapy mohou zajímavou formou pomáhat při vzdělávání.

A přijedou opět zajímaví hosté, kteří mají co předvést!

Po celou dobu akce bude probíhat již 4. ročník malování Mapy příběhů. Zveme žáky, studenty i veřejnost, aby pomohli vytvořit obraz země, jakou by ji chtěli mít nebo prožít. Výtvarné vybavení bude zajištěno. Ten loňský - Země malého čaroděje - získal spousty ocenění a cestovala i do ciziny.