Mapy kolem nás

 Mapy kolem nás 2019

 Mapy kolem nás pro kolektivy

Omlouváme se všem dalším kolektivům. Zájem je velký, kapacita (relativně) malá a už máme plno. Registraci uzavíráme. Jednotlivci jsou vítáni, ale celou třídu už neumístíme. Pokud chcete dostat včas oznámení o registraci na akci, napište nám na mail: mapykolemnas@kraj-lbc.cz

Program pro školy je organizovám po 90ti minutových blocích. Na jeden blok přihlašujeme maximálně 2 třídy na program na stanovištích (cca 50-60 žáků) a skupinu dětí na malování (cca 20 žáků). Registrace pro školy bude spuštěna od 4.9.2019 od 8:00. Registrujte se na telefonu +420 485 226 412 nebo emailu irena.koskova@kraj-lbc.cz. Časové rozložení bloků a aktuální stav registrace najdete zde: https://1url.cz/DM0IC

Akce je pro veřejnost volně přístupná kdykoliv. Všechny akce jsou ZDARMA.

Záštitu nad akcí má Jiří Löffelmann, člen rady kraje, pověřený řízením rezortu životního prostředí, zemědělství a rozvoje venkova. 


 

Akce je součástí aktivity Zdravý Liberecký kraj

 

 

Symbolický obrázek z malovámí Země malého čaroděje.
Práce klenta Jedličkova ústavu.

Mapy kolem nás 2019

 Program  

Workshopy: Malování s malířem

Václav Kovář, Ateliér Václava Kováře

Téma:  Stará mapa pokladu

Vytvořte si starou mapu, pomocí patinování kávou a solí, akvarelu, linorytových ornamentů, značek a obrázků. Zvládne to každý a výsledek stojí za to.
 
HLAVNÍ SÁL,
ÚTERÝ 15.10.2019  14:45 - 17:00
STŘEDA 16.10.2019  14:45 - 17:00 
(vstup zdarma, malovací potřeby zajištěny)
 
 
 
 
 
 

Přednáška: HLEDÁNÍ HRANIC VESMÍRU

Jan Spratek, ESERO Česká republika

Co znamená v pojetí vesmíru hranice? To kam se můžeme vydat? To kam dohlédneme? Nebo je to úplně jinak? Vesmír je nekonečný a plný extrémů, které se vymykají lidské představivosti. Vydáme-li se na hranice státu nebo kontinentu, dorazíme brzy na pozemské sousedy. Kde se ale nachází naši vesmírní sousedé?

Během přednášky si shrneme důležité informace o historii a budoucnosti vesmíru, pochopíme několik fyzikálních jevů a zaměříme se na hledání mimozemský civilizací a na některé s nimi spojené konspirační teorie.

HLAVNÍ SÁL, ÚTERÝ 15.10.2019 17:00 - 18:00 (vstup zdarma)

 

  

Přednáška: 3x napříč Amerikou

Petr Kosek, Nalehko.com

V USA je více než desítka dlouhých, několikaměsíčních trailů. Nejznámější je trojice označovaná jako Triple Crown of Hiking: Appalačská stezka , Pacifická hřebenovka a Continental Divide Trail. Každý trail má svoje specifika. Continental Divide Trail je z nich nejdelší a nejnáročnější - vede po nejvyšších hřebenech skalistých hor napříč kontinentem od Mexika po Kanadu. Pouště, sníh, nadmořská výška, požáry, sucho, chřestýši, medvědi. Čekali jsme to s manželkou náročné, ale skutečnost během pěti měsíců na trailu se ukázala brutálnější... 

Tohle promítání není jen o místech, kterými jsme prošli. Je hlavně o tom, co můžete na dlouhém treku zažít, o úžasných, inspirativních lidech, které potkáváte, o úplně jiném životě na cestě.

HLAVNÍ SÁL, STŘEDA 16.10.2019   17:00 - 18:00 (vstupné dobrovolné)
 

 

Ptejte se nás, sdílejte naše akce, komunikujte
prostřednictvím naší Facebookové stránky,
a od letoška také na našem Instagramu.  Děkujeme!

 

 

Vyzkoušeli jste únikovku?

Ne? Tak to je škoda! Každý rok ji připravujeme na jiné téma a pokaždé sklidí velký úspěch. Letos (2019) na téma vesmíru a přistání prvního člověka na Měsíci. Tušíte proč?

  Akci s námi připravují

 

 

 

... a další:

Střevlik, ekovýchovné středisko Libereckého kraje, Hejnice

Severočeské muzeum, Liberec

ZOO Liberec

Gymnázium Jeronýmova, Liberec

Gymnázium F.X.Šaldy, Liberec

Střední škola a Mateřská škola, Na Bojišti, Liberec