Mapy kolem nás

 

 Mapy kolem nás 2020

DŮLEŽITÉ SDĚLENÍ. Vážení příznivci naší akce , s lítostí Vás musíme informovat, že kvůli nastalým epidemiologickým podmínkám spojeným s COVID-19 jsme nuceni akci Mapy kolem nás 2020plánovanou na 13. - 15. října 2020, zrušit. V platnosti nadále zůstává fotovýstava JizerkyLove - Hory severu, distanční forma malování a připravujeme náhradní videopřednášky.
 

Akci připravujeme s respektováním nutných hygienických opatření s souvislosti zamezením šíření Covid. Termín: od 13. do 15. října 2020Informace k registraci najdete na samostatné stránce: https://atlas.kraj-lbc.cz/mapy-kolem-nas. Registrace pro školy bude spuštěna od 8.9.2020 od 7:45.  Registrujte se na telefonu +420 485 226 412 nebo emailu irena.koskova@kraj-lbc.cz. Časové rozložení bloků a stav registrace najdete zde: https://1url.cz/@mapykolemnas. Prosím, respektujte opatření proti šíření COVID (uvedené níže a na letáku)

Opatření proti šíření COVID:

·         Při vstupu do prostoru akce si návštěvníci budou povinně dezinfikovat ruce.

·         U každého stanoviště bude zajištěna dezinfekce.

·         Návštěvníci i organizátoři budou nosit roušky.

·         Mezi jednotlivými bloky bude 10 minutová mezera, aby se nově příchozí s předchozími návštěvníky nepotkávali a byl proveden úklid.

·         Počet návštěvníků v jednom bloku bude omezen na 50 osob a budou je tvořit žáci ze stejné školy.

 

V  případě nepříznivého vývoje šíření onemocnění COVID se akce v prostorách knihovny neuskuteční a program bude omezeně zprostředkován distanční formou. O případném zrušení akce budou přihlášení účastníci včas informováni.

 

Akce je pro veřejnost volně přístupná kdykoliv. Registrace není třeba.

 

 Mapy kolem nás 2019

 Mapy kolem nás 2019 pro školy

Omlouváme se všem dalším kolektivům. Zájem je velký, kapacita (relativně) malá a už máme plno. Registraci uzavíráme. Jednotlivci jsou vítáni, ale celou třídu už neumístíme. Pokud chcete dostat včas oznámení o registraci na akci, napište nám na mail: mapykolemnas@kraj-lbc.cz

Program pro školy je organizovám po 90ti minutových blocích. Na jeden blok přihlašujeme maximálně 2 třídy na program na stanovištích (cca 50-60 žáků) a skupinu dětí na malování (cca 20 žáků). Registrace pro školy bude spuštěna od 4.9.2019 od 8:00. Registrujte se na telefonu +420 485 226 412 nebo emailu irena.koskova@kraj-lbc.cz. Časové rozložení bloků a aktuální stav registrace najdete zde: https://1url.cz/DM0IC

Akce je pro veřejnost volně přístupná kdykoliv. Všechny akce jsou ZDARMA.

Záštitu nad akcí má Jiří Löffelmann, člen rady kraje, pověřený řízením rezortu životního prostředí, zemědělství a rozvoje venkova. 


 

Akce je součástí aktivity Zdravý Liberecký kraj

 

 

Symbolický obrázek z malovámí Země malého čaroděje.
Práce klenta Jedličkova ústavu.

Mapy kolem nás 2019

 Hra Cesta časem je připravena! 

Užijte si výsledků malování žáků a studentů z posledního ročníhu akce Mapy kolem nás na téma Cesta časem. Nenáročná hra představí 2 z 11 namalovaných časových etap. Projdete se krásným (i krutým) obdobím antiky - obdobím rozvoje vzdělanosti, kdy vznikalo písmo, byly vytvořené krásné chrámy a krásné sochy. Připomenete si dobu páry, kdy silnice a železnice začaly brázdit první auta a vlaky a na obloze se vznášely balóny a vzducholodě.
Vše ke hře najdete zde:  https://atlas.kraj-lbc.cz/cesta-casem

  

 Program  

Workshopy: Malování s malířem

Václav Kovář, Ateliér Václava Kováře

Téma:  Stará mapa pokladu

Vytvořte si starou mapu, pomocí patinování kávou a solí, akvarelu, linorytových ornamentů, značek a obrázků. Zvládne to každý a výsledek stojí za to.
 
HLAVNÍ SÁL,
ÚTERÝ 15.10.2019  14:45 - 17:00
STŘEDA 16.10.2019  14:45 - 17:00 
(vstup zdarma, malovací potřeby zajištěny)
 
 
 
 
 
 

Přednáška: HLEDÁNÍ HRANIC VESMÍRU

Jan Spratek, ESERO Česká republika

Co znamená v pojetí vesmíru hranice? To kam se můžeme vydat? To kam dohlédneme? Nebo je to úplně jinak? Vesmír je nekonečný a plný extrémů, které se vymykají lidské představivosti. Vydáme-li se na hranice státu nebo kontinentu, dorazíme brzy na pozemské sousedy. Kde se ale nachází naši vesmírní sousedé?

Během přednášky si shrneme důležité informace o historii a budoucnosti vesmíru, pochopíme několik fyzikálních jevů a zaměříme se na hledání mimozemský civilizací a na některé s nimi spojené konspirační teorie.

HLAVNÍ SÁL, ÚTERÝ 15.10.2019 17:00 - 18:00 (vstup zdarma)

 

  

Přednáška: 3x napříč Amerikou

Petr Kosek, Nalehko.com

V USA je více než desítka dlouhých, několikaměsíčních trailů. Nejznámější je trojice označovaná jako Triple Crown of Hiking: Appalačská stezka , Pacifická hřebenovka a Continental Divide Trail. Každý trail má svoje specifika. Continental Divide Trail je z nich nejdelší a nejnáročnější - vede po nejvyšších hřebenech skalistých hor napříč kontinentem od Mexika po Kanadu. Pouště, sníh, nadmořská výška, požáry, sucho, chřestýši, medvědi. Čekali jsme to s manželkou náročné, ale skutečnost během pěti měsíců na trailu se ukázala brutálnější... 

Tohle promítání není jen o místech, kterými jsme prošli. Je hlavně o tom, co můžete na dlouhém treku zažít, o úžasných, inspirativních lidech, které potkáváte, o úplně jiném životě na cestě.

HLAVNÍ SÁL, STŘEDA 16.10.2019   17:00 - 18:00 (vstupné dobrovolné)
 

 

Ptejte se nás, sdílejte naše akce, komunikujte
prostřednictvím naší Facebookové stránky,
a od letoška také na našem Instagramu.  Děkujeme!

 

 

Vyzkoušeli jste únikovku?

Ne? Tak to je škoda! Každý rok ji připravujeme na jiné téma a pokaždé sklidí velký úspěch. Letos (2019) na téma vesmíru a přistání prvního člověka na Měsíci. Tušíte proč?

  Akci s námi připravují

 

 

 

... a další:

Střevlik, ekovýchovné středisko Libereckého kraje, Hejnice

Severočeské muzeum, Liberec

ZOO Liberec

Gymnázium Jeronýmova, Liberec

Gymnázium F.X.Šaldy, Liberec

Střední škola a Mateřská škola, Na Bojišti, Liberec