Mapy kolem nás 2022

KDY? 11. 10. až 13. 10. 2022 

KDE?Krajské vědecké knihovně v Liberci 

Příznivci map, her a nových technologií! 6. ročník akce Mapy kolem nás je už na spadnutí. Přijďte si vyzkoušet nové technologie a pohrát si s nimi!  Zahrajete si mapové hry, které byly vytvořeny v rámci minulých ročníků “Map” (Země malého čaroděje, Ztracené ostrova, Cesta časem, Uzlíkova dobrodružství). Můžete si vyzkoušet mapovou únikovku. Vyzkoušíte si výsledky práce herních profíků. Zástupci Bohemia Interactive tentokrát představí digitální krajinu ve své novince Arma Reforger a také si vyzkoušíte vlastní tvorbu v dobrodružném světě Ylands. A budeme se hodně věnovat vesmíru! Nejen v Mobilním planetáriu. Také bude k vyzkoušení vesmírné stanoviště Planetária Praha. Samozřejmostí už jsou naše "klasiky", třeba 3D tisk a 3D skenování, zvířátkové pásmo Severočeského Muzea, mapa vůní Libereckého kraje, kartičkové hrátky Technické univerzity Liberec nebo představení interaktivního Atlasu od Mapy.cz

A budeme zase malovat společné dílo! Letošní téme je: Svět za Hvězdnou bránou.

A budete se také programovatYlands EDU je výukový nástroj vytvořený na základě populární počítačové hry od Bohemia Interactive. Jeho jednotlivé lekce používající vizuální skriptování a živou vizualizaci pomáhají studentům učit se zábavnou a funkční formou bez zbytečných rozptýlení.

 

REGISTRACE NA AKCI -  odkaz na soubor s rozpisem bloků a aktuální volné kapacity a obsazenost jednotlivých částí akce Mapy kolem nás 

Po spuštění registrace stačí poslat email na irena.koskova@kraj-lbc.cz nebo zatelefonovat na 485 226 412 a rezervovat si vybraný termín. Vaši třídu můžete rozdělit i mezi jednotlivé bloky, aby si každý žák našel, co ho baví :)   Pokud je již kapacita obsazená, můžete se o volných místech poradit telefonicky, třeba se místo ještě najde!

Nově jsme také připravili workshop v odpoledních hodinách, který je určený přímo IT pedagogům - jak využít nástroj Ylands pro atraktivní výuku vizuálního programování ve výuce. Vyučovat budou ti nejzpůsobilejší - odborníci špičkového herního studia Bohemia Interactive.

Srdečně vás tímto zveme také na podvečerní přednášky s následnou diskuzí, které jsou volně otevřené bez nutnosti registrace a startují v 17:30.
V případě otázek nás prosím neváhejte kontaktovat.

Účast veřejnosti je bez registrace, doporučujeme klidné odpolední hodiny.

Účast na akci je pro všechny ZDARMA, včetně večerních přednášek.

Podrobnosti k programu budeme postupně zveřejňovat zde na webu, ale hlavně na našich sociálních sítích.

Váš tým Mapy kolem nás

Symbolický obrázek z malovámí Země malého čaroděje. Práce klenta Jedličkova ústavu.

 

Ptejte se nás, sdílejte naše akce, komunikujte
prostřednictvím naší Facebookové stránky,
a od letoška také na našem Instagramu.  Děkujeme!

 

 

  Programujeme Ylands

Ylands EDU je výukový nástroj vytvořený na základě populární počítačové hry od Bohemia Interactive. Jeho jednotlivé lekce používající vizuální skriptování a živou vizualizaci pomáhají studentům učit se zábavnou a funkční formou bez zbytečných rozptýlení.
Více na https://edu.ylands.com/

Programovat Ylands je zábava!!!

  

Vyzkoušeli jste únikovku?

Ne? Tak to je škoda! Každý rok ji připravujeme na jiné téma a pokaždé sklidí velký úspěch. Letošní téma je ještě obestřeno tajemnstvím, ale můžeme vzpomínat. V loňském roce to byla Odysseova dobrodružství. V roce 2019 na téma vesmíru a přistání prvního člověka na Měsíci. Tušíte proč?

 Hra Cesta časem je připravena! 

Užijte si výsledků malování žáků a studentů z posledního ročníhu akce Mapy kolem nás na téma Cesta časem. Nenáročná hra představí 2 z 11 namalovaných časových etap. Projdete se krásným (i krutým) obdobím antiky - obdobím rozvoje vzdělanosti, kdy vznikalo písmo, byly vytvořené krásné chrámy a krásné sochy. Připomenete si dobu páry, kdy silnice a železnice začaly brázdit první auta a vlaky a na obloze se vznášely balóny a vzducholodě.
Vše ke hře najdete zde:  https://atlas.kraj-lbc.cz/cesta-casem

 

  Akci s námi připravují

 

 


 

  

... a další:

ZOO Liberec

Gymnázium Jeronýmova, Liberec

Technická univerzita Liberec, FP, katedra geografie

Mapy.cz

Planetárium Praha

Bohemia Interactive Praha

Mabilní planetárium N18

 

Postupně Vám všechny představíme na našem FB https://www.facebook.com/mapykolemnas/

 

Prezentace 2022