2023 Kraj jinak

Kraj plný tajemství, dobrodružný kraj, fantasy zěmě... Pojďme se podívat na náš krásný kraj jinak, novým pohledem. Je opravdu vysílač na Ještědu stavba, nebo tam přiletěla loď mimozemšťanů? Jsou Dračí věž v Hruboskalském skalním městě jen skalní útvar, nebo je to pozůstatek zkamenělého draka? Je Máchovo jezero obyčejný rybník, nebo skrývá podvodní svět vodníků? A co Archa úmluvy, nemůže zde být někde ukrytá?

 

Pro někoho - Suché skály, takto nějak:

Ale někdo je může vidět i takto:

Uděláme zmenšeninu:


A my to pak dáme do mapy:

 

 

Zaregistrovat na malování můžete zde: https://1url.cz/@mapykolemnas2023. Ale kromě akce se můžete společného malování zúčastnit i externě - z domu, ze školy...

 
 

 

  2022 Svět za Hvězdnou bránou

Další ročník malování bude zanedlouho připravený. Téma bude trochu kosmické, trochu dobrodružné a hodně vymýšlecí.

Podobně jako posádka SG1 ze známého filmu jste se dostali přes Hvězdnou bránu někam do galaxie... Co jste našli? Co jste zažili? Jak jste planetu zmapovali? Jaké jste jí dali jméno?

Stav přihlašování uvidíte zde: https://1url.cz/@mapy2022

 

  2021 Živá planeta

Další ročník malování společné mapy zabrousí do světa přírody. Téma: Živá planeta. Jako každý rok bude třeba zapnout fantazii a krásně si vymýšlet, ale přitom lze uplatnit i získané znalosti. Tentokrát vytvoříme mapu území, kde jednotlivé části (nazvěme je třeba biomy) mají různé podmínky pro život. Účastníci namalují, jak by biomy mohly vypadat a jaký by na nich byl možný život (zvířata, rostliny, které v daných podmínkách mohou přežívat).

Také se už těšíte na výsledek? 
Podívejte, jak se se zadáním poprala naše lektorka.  

  

A takto dopadly malby účastníků:

 

  2020 zrušeno kvůli covidu

 

  2019 Cesta časem

Již pátý ročník malování společné mapy! Letos vše propojíme nejen prostorově, ale navážeme i časem.

Pojďme se projít po naší planetě - od dob jejího vzniku, projdeme obdobím dinosaurů, starověkých kultur, středověku... a můžeme docestovat až do období letů do vesmíru, nebo předpovídat budoucnost naší planety. 

Už se moc těšíme na novou výtvarnou parádu, kterou nám pomůžete připravit!

Technika: akvarelové barvy.
Podrobné zadání letošního příběhu bude přihlášeným účastníkům  zasláno. 

 

  2019 Malujeme pirátskou mapu

Malování i pro ty úplně nejmenší! Mapování mapy k pokladu pirátů. A vznikla překrásná díla!
Vše se odehrávalo pod taktovkou profesionálů z Výtvarného ateliéru Václava Kováře

 

 

 

  Malujeme příběhy

  2021 Puzzle Živá planeta

Hra vznikla z obrázků namalovaných na akci Mapy kolem nás 2021 (https://atlas.kraj-lbc.cz/mapy-kolem-nas)  a měla téma Živá planeta (https://atlas.kraj-lbc.cz/malujeme). Při řešení může být pomůckou, že děti malovaly různé biomy, ale skupinka sedící vedle sebe vždy stejný, a že seděly kolem stolu, tak obrázky mohou mít různý směr natočení. 

Hra má tři obtížnostní úrovně. V těch těžších už je třeba obrázky natáčet (pravé tlačítko myši), v nejtěžší si pak musíte vystačit bez podkladového obrázku.Hru si můžete stáhnout zde.

 

  2019: Cesta časem

Malování v roce 2019 na téma Cesta časem postoupilo zase o kus dále. Tentokrát pomohli i profesionálové a bylo to na výsledku vidět. Odladěné barvy, skvělé kombinace obrázků, dokonalá organizace... Třídy přicházely připravené, takže výsledky jsou skvělé! V první fázi byly z 11 časových etap zpracované 2 - Doba mramoru (namalovali žáci Základní školy Dobiášova v Liberci) a Doba páry (dílo studentů Gymnázia a Střední odborné školy pedagogické, Jeronýmova) . Tak si vyzkoušejte výsledek!

Hra s velmi jednoduchým ovládáním a bez nutnosti instalace je ke stažení zde: Cesta časem, ZIP, 178MB

 

  2018: Ztracené světy

Na akci Mapy kolem nás v říjnu 2018 jste namalovali 14 krásných ostrovů. Vybrali jsme z nich souostroví tří Dinosauřích ostrovů. Hru si budete moct vyzkoušet na akci Mapy kolem nás 2019. Více na stránce https://atlas.kraj-lbc.cz/ztracene-svety.

Ztracené ostrovy
 

 

Pro akci Malujeme Mapu příběhu - Ztracené světy jsme udělali samostatnou stránku: http://atlas.kraj-lbc.cz/ztracene-svety

 

 Jak malujeme

8. ročník: Kraj jinak (2023)

7. ročník: Svět za Hvězdnou bránou (2022)

6. ročník: Živá planeta (2021)

I při covidovém režimu se nás na malování sešlo docela dost. A toto nám "zůstalo na podlaze" po akci. Pravda, ještě tam chybí spousta lidiček a různých živočichů, který byly namalovány zvlášť.

 

5.ročník: Cesta časem (2019)

A povedlo se to nádherně! Vzniklo více jak 200 obrázků. Namalovali jste 11 historických etap. Putovali jsme časem od doby Velkého třesku až k době atomu. A opět se můžete těšit, že se svými obrázky budete most také virtálně projít a užít si je ještě více. První část malované hry "Cesta časem" chystáme na duben 2020.

malujeme

Ukázka nesloženého díla - jaká je to asi etapa vývoje lidstva, co myslíte?

 

4. ročník: Ztracené světy (2018) 

 

3. ročník: Země malého čaroděje (2017)

Vznikla velkoplošná mapa, poster pro školy, GIS Země malého čaroděje a počítačová hra - virtuální procházka Zemí malého čaroděje

 

2. ročník - Malujeme Zemi příběhů (2016) 

(pro nesourodost obrázků obraz nebyl dále zpracován)

 

1. ročník - Malujeme Zemi příběhů (2015)