2021 Letošní téma: Živá planeta

Další ročník malování společné mapy zabrousí do světa přírody. Téma: Živá planeta. Jako každý rok bude třeba zapnout fantazii a krásně si vymýšlet, ale přitom lze uplatnit i získané znalosti. Tentokrát vytvoříme mapu území, kde jednotlivé části (nazvěme je třeba biomy) mají různé podmínky pro život. Účastníci namalují, jak by biomy mohly vypadat a jaký by na nich byl možný život (zvířata, rostliny, které v daných podmínkách mohou přežívat).

Také se už těšíte na výsledek? 
Podívejte, jak se se zadáním poprala naše lektorka.  

 

  2021 Příprava na nový ročník

I letos připravujeme nové malování! Téma brzy zašleme zájemcům o akci. Registraci pro školy otevřeme 15.9.2021 v 8:00. Registrační formulář je zde, ale plánované rozložení bloků a počet účastníků se může s ohledem na aktuální epidemiologickou situaci změnit. Registrace se provádí výhladně emailem nebo telefonicky, do formuláře zájemci nemohou přímo psát. Kontakty najdete na registračním formuláři.

Těšíme se na krásnou novou obří a úžasnou mapu, kterou vytvoříte! 

 

  2020 Registrace pro letošní ročník

Přesné téma zatím neprozradíme. Jen prozradíme, že se po toulkách po zemi čarodějů, neznámých světů nebo cestou časem vrátíme zpět v nám, do našeho kraje. Ale nebudeme ho malovat ten tak obyčejně...  (Ale nebojte se, světu "po COVIDu" se opravdu věnovat nebudeme.)

Přihlášeným účastníkům pošleme po registraci podrobné instrukce. Registrace pro školy bude spuštěna od 8.9.2020 od 7:45, registrovat se budete na telefonu +420 485 226 412 nebo emailu irena.koskova@kraj-lbc.cz. Časové rozložení bloků a stav registrace najdete zde: https://1url.cz/@mapykolemnas. Prosím, prostudujte si opatření proti COVID. Pokud by akce byla kvůli nepříznivé situaci zrušená, malování může proběhnout distančně. Stále tam máme šanci, že vznikne krásná mapa!

 

  2019 Cesta časem - zadání

Již pátý ročník malování společné mapy! Letos vše propojíme nejen prostorově, ale navážeme i časem.

Pojďme se projít po naší planetě - od dob jejího vzniku, projdeme obdobím dinosaurů, starověkých kultur, středověku... a můžeme docestovat až do období letů do vesmíru, nebo předpovídat budoucnost naší planety. 

Už se moc těšíme na novou výtvarnou parádu, kterou nám pomůžete připravit!

Technika: akvarelové barvy.
Podrobné zadání letošního příběhu bude přihlášeným účastníkům  zasláno. 

 

  2019 Malujeme pirátskou mapu

Malování i pro ty úplně nejmenší! Mapování mapy k pokladu pirátů. A vznikla překrásná díla!
Vše se odehrávalo pod taktovkou profesionálů z Výtvarného ateliéru Václava Kováře

 

 

 

  Malujeme příběhy

  2019: Cesta časem

Malování v roce 2019 na téma Cesta časem postoupilo zase o kus dále. Tentokrát pomohli i profesionálové a bylo to na výsledku vidět. Odladěné barvy, skvělé kombinace obrázků, dokonalá organizace... Třídy přicházely připravené, takže výsledky jsou skvělé! V první fázi byly z 11 časových etap zpracované 2 - Doba mramoru (namalovali žáci Základní školy Dobiášova v Liberci) a Doba páry (dílo studentů Gymnázia a Střední odborné školy pedagogické, Jeronýmova) . Tak si vyzkoušejte výsledek!

Hra s velmi jednoduchým ovládáním a bez nutnosti instalace je ke stažení zde: Cesta časem, ZIP, 178MB

 

  2018: Ztracené světy

Na akci Mapy kolem nás v říjnu 2018 jste namalovali 14 krásných ostrovů. Vybrali jsme z nich souostroví tří Dinosauřích ostrovů. Hru si budete moct vyzkoušet na akci Mapy kolem nás 2019. Více na stránce https://atlas.kraj-lbc.cz/ztracene-svety.

Ztracené ostrovy
 

 

Pro akci Malujeme Mapu příběhu - Ztracené světy jsme udělali samostatnou stránku: http://atlas.kraj-lbc.cz/ztracene-svety

 

 Jak jsme malovali

5.ročník: Cesta časem (2019)

A povedlo se to nádherně! Vzniklo více jak 200 obrázků. Namalovali jste 11 historických etap. Putovali jsme časem od doby Velkého třesku až k době atomu. A opět se můžete těšit, že se svými obrázky budete most také virtálně projít a užít si je ještě více. První část malované hry "Cesta časem" chystáme na duben 2020.

malujeme

Ukázka nesloženého díla - jaká je to asi etapa vývoje lidstva, co myslíte?

 

4. ročník: Ztracené světy (2018) 

 

3. ročník: Země malého čaroděje (2017)

Vznikla velkoplošná mapa, poster pro školy, GIS Země malého čaroděje a počítačová hra - virtuální procházka Zemí malého čaroděje

 

2. ročník - Malujeme Zemi příběhů (2016) 

(pro nesourodost obrázků obraz nebyl dále zpracován)

 

1. ročník - Malujeme Zemi příběhů (2015)