Atlas Libereckého kraje

Tento atlas se zaměřením na životní prostředí v Libereckém kraji má více tváří... Standardní atlas určený pro rychlou a efektivní práci s mapami. Zde se právě nacházíš. Herní atlas, kde se o znalosti budeš muset poprat s kouzelnou bytůstkou. Aplikace se připravuje, ale budeš si muset nainstalovat Unity player. A pak Atlas naživo - setkání fandů a uživatelů. Letos na akci MAPY KOLEM NÁS, která se konala v říjnu v Krajské vědecké knihovně v Liberci.

 

  Mapy kolem nás

Kde se můžete setkat s Atlasem a týmem kolem něj naživo? Vždy v říjnu v Krajské knihovně v Liberci. Letošní setkání na akci MAPY KOLEM NÁS (MAPDAY´S) se bude konat od 9. do 11. října 2018. Budeme se jí věnovat na zvláštní stránce.

 

  Přihlášení do Atlasu

 

 

Aplikace Atlas Libereckého kraje je tvořena s podporou evropských projektů:

     

  

  Co se u nás děje?

  • Prezentovali jsme na konferenci INSPIRUJME SE (26. - 27.2.2018 v Průhonicích). V rámci sekce Chytré  město poslouchá své obyvatele jsme představili naši již tradiční říjnovou akci Mapy kolem nás. Samozřejmě také výstupy z ní - třeba hru Země malého čaroděje, deskovku Tierra Demonical a také připravovaný Atlas Libereckého kraje (zde).
     
  • Přijďte se na nás podívat na workshop „Velká a otevřená data a otevřený software pro praxi“ 22. ledna 2018 na Novotného lávku v Praze. Hlavním tématem workshopu je prezentace praktických výsledků dosažených s pomocí výzkumných projektů, seznámení s novými trendy a prezentace dat a nástrojů, jejichž vývoj byl spolu financován výzkumnými projekty. Takže snad máme co ukázat! Registrave na workshop zde.
     
  • Máme už jasný termín akce Mapy kolem nás 2018 - akce se bude konat od 9. - 11. 10. 2018, tak si zapište termín do kaledáře. 
     
  • Jako poslední akce roku 2017 jsme dokončili práci na pohádkové hře Země malého čaroděje, která vznikla nad kouzelnou společnou malbou dětí na akci Mapy kolem nás 2017. Malování se zúčastnily se děti ze Základních škol Ostašov, Sokolovská, Dobiášova v Liberci, ze Základní školy ve Vratislavicích, studenti Podještědského gymnázia a Gymnázia Jeronýmova a klienti Jedličkova ústavu v Liberci. Podívejte se na upoutávkové video ke hře. Instrukce ke hře a odkaz na stažení najdete v textu pod videem.